Sawin Optyka – Optometria
O nas

Serdecznie witamy na stronach Salonów Optycznych SAWIN.

Nasze salony w Wołowie i Brzegu Dolnym to miejsce, w których od dwudziestu już lat oferujemy to, co najlepsze dla Twojego wzroku.

Nieważne, czy chodzi o wybór modnej oprawy okularowej, fachowy dobór soczewek kontaktowych czy pomoc w skomplikowanym problemie wzrokowym – z pełnym zaufaniem możesz skierować swe kroki do nas.

Historia

Salon Optyczny SAWIN w Brzegu Dolnym działa przy ul . Tęczowej 11 nieprzerwanie od września 1993 r. i od początku prowadzony jest przez Katarzynę i Radosława Szewców.

BDGabGoog02W 2001 r. otwarty został Salon Optyczny SAWIN w Wołowie, od 2007 r. działający pod aktualnym adresem – ul. Piłsudskiego 40.

Od pierwszych dni priorytetem stała się jakość usług: jako jeden z pierwszych Salonów na Dolnym Śląsku posiadaliśmy w naszym gabinecie autorefraktometr i foropter, a w pracowni optycznej bezszablonowy komputerowy zestaw szlifierski WECO. W ostatnich latach wyposażyliśmy również nasz gabinet w najnowsze urządzenia diagnostyczne (cyfrowy biomikroskop, autorefrakto-keratometr, tonometr przezpowiekowy itp.). Jako jeden z niewielu ośrodków na Dolnym Śląsku posiadamy także szeroką gamę urządzeń do terapii wzrokowej.

Wykształcenie

Mgr Katarzyna Szewc po licznych kursach w ówczesnej Katedrze Optometrii Akademii Medycznej w Poznaniu, ukończyła w 2010 r. najbardziej prestiżowe w kraju Podyplomowe Studium Optometrii na tamtejszym Uniwersytecie Medycznym (u prof. dr. hab. Bolesława Kędzi). Jest też absolwentką trzech edycji Kursu Terapii Wzrokowej Prof. Willisa C. Maplesa (Nova Southeastern University, USA & Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu), skończyła też kurs kliniczny terapii widzenia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Jest również absolwentką wielu kursów z zakresu aplikacji soczewek kontaktowych, w tym kontaktowych soczewek progresywnych. Prawie od początku jego istnienia, aktywnie działa w Polskim Towarzystwie Optometrii i Optyki (PTOO), uczestnicząc w niemal wszystkich organizowanych przez nie konferencjach i kursach.

Katarzyna Szewc jest mistrzem optyki okularowej, posiada także tytuł technika optyka.

Mgr Radosław Szewc również ukończył Podyplomowe Studium Optometrii w Poznaniu. Przez wiele lat działał jako przewodniczący Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki oraz delegat do Komisji Uprawnień Zawodowych Europejskiej rady Optometrii i Optyki (ECOO). Współorganizował w tym czasie cztery międzynarodowe konferencje optometryczne PTOO w Warszawie.

Radosław Szewc jest mistrzem optyki okularowej, posiada także tytuł technika optyka.