Sawin Optyka – Optometria
Soczewki okularowe

soczewki oku1

Oferujemy tylko najlepsze soczewki okularowe wiodących polskich i światowych producentów – Hoya (Japonia) i JZO (Polska). W ofercie mamy także soczewki firm Essilor, Zeiss i in.

‌Dzięki ogromnemu doświadczeniu w doborze korekcji okularowej, możemy powiedzieć, że naszą specjalizacją są dziś soczewki progresywne z wiodącą marką multiDIOP.

 

JZO1HoyaDIOP1

 

‌ 

Soczewki progresywne

to obecnie najbardziej zaawansowane technicznie produkty w dziedzinie optyki okularowej. Są to soczewki, które dzięki swojej konstrukcji pozwalają na komfortowe widzenie na wszystkie odległości – daleką (np. telewizor, prowadzenie samochodu), pośrednią (np. monitor komputera) oraz bliską (np. czytanie).

Potrzeba takich sShort sighted man needs binoculars to read his bookoczewek jest doskonale znana osobom powyżej 40. roku życia, którym przestaje wystarczać jedna para okularów do dali, a przy czytaniu „ręce stają się za krótkie”.

 

multiDIOP

Spośród wielu dostępnych na rynku produktów polecamy soczewki marki multiDIOP. Oferują one nieporównywalny komfort i szerokość pola widzenia na każdą odległość.

Poniżej prezentujemy porównanie różnych typów soczewek progresywnych: ta po prawej stronie da nam najszersze pola widzenia. Takimi soczewkami są właśnie soczewki multiDIOP – produkty najnowszej japońskiej technologii.

progres1 progres2

 

 

 

 

Soczewki pocieniane

Gdy moce szkieł okularowych są wysokie, a chcecie Państwo mieć jak najcieńsze soczewki, a co za tym idzie jak najlżejsze i najbardziej estetyczne okusoczewki oku4lary – wyborem są soczewki pocieniane. O stopniu pocienienia mówi tzw. indeks – im jest wyższy, tym soczewka cieńsza (podstawowy indeks to 1.5, w soczewkach plastikowych najwyższy to 1.74, natomiast w szklanych nawet 1.9).

 

 

 

 

Soczewki fotochromowe Transitions i Sensity

W zmiennfotochrom2ych warunkach oświetlenia świetnie sprawdzają się soczewki fotochromowe. Proponujemy Państwu najlepsze na świecie marki: Transitions (JZO) i Sensity (Hoya), które najszybciej reagują na zmiany oświetlenia, tak latem, jak i zimą.

spincoating4